Gripi A shpejt po përhapet në Malin e Zi

Podgoricë, 10 nëntor (MIA) - Në Mal të Zi janë regjisruar edhe dy raste të të sëmurëve nga virusi i ri i gripit A (H1N1), është bërë e ditur sot në Podgoricë, ndërsa në kumtesë shtohet se sot në vend fillon formimi i shtabeve komunale të krizës, të cilat do të veprojnë nëse shpallet epidemi e gripit.

Në Mal të Zi deri tani në laborator janë konfirmuar 23 raste të gripit të ri. Ministria e Shëndetësisë pret përhapje rapide të gripit nga mesi i muajit.

Në Kotor të hënën është regjistruar i sëmuri i gjashtë në këtë qytet me simptome të gripit të ri, ndërsa në Nikshiq është evidentuar rasti i dytë.

Vizitat në spitale janë ndaluar nga dita e premte, ndërsa prej sot ndalohet edhe vizita në burgjet në Podgoricë dhe Bjello Polje.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail