Ushtarë izraelitë kanë gjuajtur mbi një kamion të ndihmës humanitare në Gazë dhe e kanë vrarë shoferin

Gazë, 8 janar (MIA) - Forcat e armatës izraelite kanë gjuajtur mbi një kamion, të ngarkuar me ndihmë humanitare për në  Gazë dhe e kanë vrarë shoferin e kamionit, transmetuan agjencitë botërore.

Zëdhënësi i KB-së Adnan Abu Hasna deklaroi se kjo ka ndodhur në kohën e armëpushimit, të shpallur nga Izraeli.

Ai nënvizoi se KB-ja i koordinon me Izraelin  dërgesat me ndihma kurse kamioni e ka pasur flamurin edhe shenjën e organizatës botërore.

Armata izraelite kumtoi se është duke e hetuar rastin.

Gjuajta mbi kamionin e KB-së me siguri në mënyrë plotësuese do t'i ashpërsojë marrëdhëniet mes Izraelit dhe organizatës botërore. Në një sulm paraprak izraelit mbi një shkollë të menaxhuar nga KB-ja, këtë javë u vranë mbi 30 persona.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail