Mubarak ia dorëzon një pjesë të obligimeve nënpresidentit, por mbetet në funksion deri në zgjedhjet në shtator

Kajro, 11 shkurt 2011 (MIA) - Presidenti egjiptian Hosni Mubarak do t'ia dorëzojë një pjesë të obligimeve nënpresidentit Omar Sulejman, por do të qëndrojë në detyrë deri në shtator, kohë kur do të mbahen zgjedhjet presidenciale.

Vetëm pas zgjedhjeve ai do të transferojë pushtetin tek "kushdo që do të zgjidhet përmes zgjedhjeve të lira dhe transparente". Kjo u bë e ditur gjatë fjalimit televiziv që Mubarak mbajti mbrëmjen e së enjtes.

Mubaraku theksoi se "do të injorojë diktatin nga jashtë".

Raportohet se protestuesit në sheshin Tahrir vazhdojnë të protestojnë më të zemëruar pas fjalimit të Mubarakut, pasi sonte ata prisnin largimin e tij.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail