Protestues të zemëruar në Egjipt paralajmërojnë protesta të mëdha

Kajro, 11 shkurt 2011 (MIA) - Egjiptianë, të zemëruar nga refuzimi i presidentit Hosni Mubarak që të japë dorëheqje, për sot paralajmërojnë protesta të mëdha.

Është e mundur të ketë demonstrata afër pallatit presidencial. Egjipti mund të shpërthejë në dhunë, paralajmërojnë protestuesit dhe bëjnë thirrje që armata të përzihet.

Sipas dëshmitarëve okularë, qindra njerëz janë tubuar para oborrit presidencial.

Në fjalimin para popullit mbrëmë vonë presidenti egjiptian ia barti pjesën më të madhe të kompetencave të veta nënpresidentit Omar Sulejman. Mubarak, megjithatë, refuzoi të japë dorëheqje dhe ta braktisë Egjiptin.

Presidenti egjiptian u drejtua disa orë pasi që armata bëri hapa, të cilat i mbajnë të gjitha karaktersitikat e grusht-shtetit. Ushtarët nuk kanë reaguar ndaj fjalimit të Mubarakut dhe pozicioni i tyre mbetet i paqartë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail