Sasi të vogla të stronciumit të zbuluara në rajonin e "Fukushima 1"

Tokio, 12 prill 2011 (MIA) - Sasi të vogla të stronciumit - metal i rëndë radioaktiv, i cili mund të shkaktojë leukemi, janë regjistruar në sipërfaqen e tokës dhe bimët në rajonin e ECB "Fukushima 1", kumtoi Ministria japoneze e Shkencës dhe Teknologjisë.

Autoritetet japoneze veçmë kanë zbuluar elemente radioaktive - cezium dhe plutonium në rajonet në afërsi të centralit, i cili është i dëmtuar nga tërmeti.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail