Rasti i parë i gripit A edhe në ishullin e Grendlandës

Kopenhagë, 12 nëntor (MIA) - Rasti i parë i infektuar nga gripi i ri A (H1N1) është regjistruar edhe në ishullin e Grenlandës, kumtuan autoritetet shëndetësore.

Është infektuar një vajzë e moshës parashkollore nga qyteti Tasillak, në pjesën lindore të ishullit.

Sipas autoriteteve shëndetësore të Grenlandës me siguri në ishull ka edhe raste të tjera të sëmurëve nga gripi i ri, por ata e kanë kaluar sëmundjen më lehtë dhe nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail