Hapësira ajrore britanike do të mbetet e mbyllur deri sot në mbrëmje

Londër, 16 prill (MIA) - Pjesa më e madhe e hapësirës ajrore britanike do të mbetet e mbyllur deri sot në orën 18 sipas Griniçit për shkak të rrezikut që krijojnë retë hiri vullkanik të cilat vijnë nga Islanda, kumtoi shërbimi britanik për kontrollin e trafikut ajror.

Deri mbrëmë konsiderohej se me kufizimet do të vlejnë deri sot në mesditë.

Është e mundshme të lejohen disa fluturime nga Irlanda Veriore dhe Ishujt perëndimor skocezë, nga Gllazgovi, Edinburgu dhe Prestviku.

Sot në mëngjes do të bëhet vlerësimi më i ri i situatës.

Për shkak aktivitetit vullkanik të Islandës dje u ndërpre qarkullimi ajror mbi Evropën Veriore dhe disa pjesë të asaj Perëndimore. U mbyll edhe hapësira ajrore mbi Poloninë veriore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail