Tërmet me intensitet prej 7-8 ballë sipas Shkallës makrosizmike është ndjerë në disa pjesë të Maqedonisë

Shkup, 7 shtator (MIA) - Aparatet e Observatorit sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Skkup, sot regjistruan tërmete të reja nga seria me epiqendra në rajonin epiqendror të Dibrës, rreth 110 kilometra në jugperëndim të Shkupit.

Pas tërmetit të parë më të fuqishëm nga kjo seri, mbrëmë në orën 23 e 49 minuta, sot janë regjistruar edhe rreth dhjetë tërmete, gjashtë prej të cilëve janë ndjerë në Dibër dhe në qytete të tjera në Maqedoninë Perëndimore:

- në orën 00 e 01 minutë, me intensitet prej 4-5 ballësh

- në orën 00 e 03 minuta, me intensitet prej 3 ballësh

- në orën 00 e 24 minuta, me intensitet prej 4 ballësh

- në orën 00 e 36 minuta, me intensitet prej 3 ballësh

- në orën 01 e 22 minuta, me intensitet prej 3 ballësh

- në orën 01 e 31 minuta, me intensitet prej 3-4 ballësh

Krahas tërmeteve të ndjera, deri në orën 3 pati tërmete të reja të ndjera në Dibër dhe në rrethinë:

- në orën 01 e 59 minuta, me intensitet prej 4 ballësh

- në orën 02 e 07 minuta, me intensitet prej 3 ballësh

- në orën 02 e 11 minuta, me intensitet prej 4-5 ballësh

- në orën 02 e 34 minuta, me intensitet prej 3-4 ballësh

- në orën 02 e 59 minuta, me intensitet prej 3 ballësh në epiqendrën sipas Shakllës makrosizmike evropiane - 1998.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail