Angela Merkel për vizitë në BeH

Sarajevë, 9 korrik 2015 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel sot do të qëndrojë për vizitën e parë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë, ku e përfundon turneun treditor ballkanik.

Merkel në Sarajevë do të pritet nga kryetari i Këshillit të ministrave të BeH-së Denis Zvizdiq, e pastaj kancelarja do të takohet edhe me anëtarët e Presidencë së BeH-së.

Kancelarja gjermane është paraparë ta vizitojë ekspozitën në Galerinë "11/07/1995"  dhe të takohet me përfaqësueset e Shoqatës "Nënat e Srebrenicës".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail