Policia turke heton pas tre anëtarëve të SHI-së, të cilët e mbajnë djalin e sulmuesit të "Reina"

Ankara, 20 janar 2017 (MIA) - Policia turke heton pas tre anëtarëve të SHI-së, për të cilët supozohet se e ruajnë djalin katërvjeçar të sulmuesit të klubit të natës "Reina" në Stamboll, i cili në natën e Vitit të Ri vrau 39 persona.
Gjatë dëgjimit në polici Abdulgadir Masharipov gjatë tërë kohës ka pyetur për djalin e tij, citoi "Haberturk".
Sulmuesi para hetuesve ka zbuluar se derisa ka qenë në Silivri, te ai ka ardhur një njeri i cili e ka marrë djalin e tij.
"Të kërkojnë gjithkund, do ta marr fëmijën, ndërsa kur të ikësh do të ta kthejmë", i ka sqaruar ai.
Udhëhiqet operacion për gjetjen e gjoja anëtarit të SHI-së, si dhe dy xhihadistëve të dyshuar për lidhshmëri me sulmin në natën e Vitit të Ri.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail