Pesë ushtarë turq humbën jetën gjatë një sulmin në qytetin sirian Al Bab

Ankara, 20 janar 2017 (MIA) - Pesë ushtarë turq humbën jetën, ndërsa nëntë janë lënduar gjatë një sulmi me auto-bombë nga ana e luftëtarëve të grupit Shteti Islamik në afërsi të qytetit sirian Al Bab, kumtoi armata turke.
Në gusht të vitit të kaluar ushtria turke dhe forcat opozitare siriane filluan operacion të përbashkët për largim të xhihadistëve nga kufiri i Sirisë me Turqinë.
Disa javë ato e mbajnë nën rrethojë qytetin Al Bab, i cili është nën kontroll të SHI-së.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail