Radev inaugurohet për president të ri bullgar

Sofje, 22 janar 2017 (MIA) - Rumen Radev sot u inaugurua për president të ri të Bullgarisë në solemnitet para kishës Aleksandar Nevski në Sofje. Në fjalimin e parë ai premtoi se do të veprojë në dobi të "shoqërisë së bashkuar në emër të demokracisë".
Radev theksoi se do të jetë president i të gjithë bullgarëve pa marrë parasysh përkatësinë e tyre partiake ose përkatësinë etnike dhe fetare.
Presidenti i ri bullgar tha se me partnerët e shtetit do të punojë në përshpejtimin e integrimit me Evropën, por premtoi edhe luftë për të drejta dhe dinjitet të popullit.
Radev është presidenti i pestë i zgjedhur demokratik i Bullgarisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail