Azem Vllasi është plagosur nga Murat Jashari

Prishtinë, 13 mars 2017 (MIA) - Avokati kosovar, Azem Vllasi është plagosur nga Murat jashari, i cili pas arrestimit e ka pranuar fajin, duke cekur se në të ka shtënë për shkak të "ngjarjeve nga vitet e tetëdhjeta" të shekulit të kaluar, lajmëruan mediuemt kosovare.
Murat Jashari, vëllau i ish-komandantit të UÇK-së, Ismet Jashari - Kumanova, gjija ka thënë se do të shtiente edhe ndaj kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa dhe presidentit Hashim Thaçi, shkruajnë mediat kosovare.
Policia e ka arrestuar edhe personin tjetër, Avni Llumnica, për shkak të ndihmës gjatë sulmit.
Vllasi u plagos sot në prishtinë, rreth orës tetë të mëngjesit nga armë zjarri dhe është jashtë rrezikut për jetë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail