Djali i ministrit kroat të Shëndetësisë mes të sëmurëve nga gripi i ri , në Kroaci deri tani janë regjistruar 2.500 raste

Zagreb, 11 nëntor (MIA) - Djali i ministrit kroat  të Shënedësisë, Marko Milinoviq, 16 vjeçari Darko Milinoviq është mes të sëmurëve nga grpi i  ri i llojit A (H1N1).

"Ai ka simptome të buta, mjekohet në shtëpi dhe nuk merr barëra kundër antivirusit", deklaroi ministri kroat.

Në Kroaci deri tani sipas laboratorisë dhe klinikës janë konfirmuar 2.500 raste të gripit të ri. Kryesisht në vend ka gjithsej 503 raste të konfirmuara dhe 1.997 raste klinike të gripit të ri, të cilat nuk janë të konfirmuara në mënyrë laboratorike.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail