Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi fton lëvizjen "Vetëvendosje" për debat në Kuvend

Prishtinë, 18 janar 2012 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar Lëvizjen "Vetëvendosje" për një debat në Kuvendin e Kosovës.

Ai ka përsëritur se rrugët nuk janë vendi i duhur për të zgjidhur problemet.

"Dallimet dhe dilemat nuk zgjidhen në rrugë. E ftoj Vetëvendosjen që të kthehet në Kuvend dhe t'i bisedojmë të gjitha. Kam qenë i hapur dhe kam ftuar opozitarët. E kam ftuar edhe Vetëvendosjen, por ata kanë refuzuar. I ftoj që të mos e bartin politikën në rrugë. Zyra ime ka qenë dhe është e hapur për Vetëvendosjen. Të shmanget dhuna dhe rruga, e ta zhvillojmë debatin në institucione", tha Thaçi.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail