Rezoluta për Kosovën sillet unanimisht nga Qeveria serbe

Beograd, 9 janar 2013 (MIA) – Kryetari serb Tomislav Nikoliq ka thënë pas përfundimit të mbledhjes se Qeveria e ka miratuar njëzëri propozimin për dy tekstet – rezolutën për parimet  e bisedimeve me, siç ka thënë ai "institucionet e përkohshme të Prishtinës" dhe dokumentin tjetër obligues - platformën e cila sipas Ivica Daçiqit nuk do të publikohet.

"Nuk është zakon që për platformën dhe taktikën tonë të njihen ata me të cilët bisedohet. Na duhen institucione që i njohin edhe Beogradi e Prishtina dhe ne me këtë dokument japim shikimin tonë se si të zgjidhet problemi", ka thënë kryeministri serb, njofton B92.

Nikoliq ka thënë se ka pasur ndryshim të tekstit të platformës, porse thelbi i saj ka mbetur.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail