Takim i fundit i Trampit me Obamën në Shtëpinë e Bardhë

Uashington, 20 janar 2017 (MIA) - Donald Tramp dhe bashkëshortja Melania u pritën në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti i deritanishëm i SHBA-së, Barak Obama dhe zonja e parë Mishel.
Ky është takimi i fundit i Trampit me Obambën, para se të jep betimin si presidenti i 45-të amerikan.
Tramp nga Shtëpia e Bardhë do të niset drejt Kapitol Hilit, ku do të jep betimin dhe do të mbajë fjalim.
Paraprakisht presidenti i sapozgjedhur amerikan Tramp së bashku me bashkëshorten Melania ishte në kishën "Shën Gjoni", me çka praktikisht filloi solemniteti për inaugurimin e tij presidencial.
Tramp në kishë mori pjesë në liturgji së bashku me familjen e tij, zëvendëspresidentin e SHBA-së Majk Pens dhe familjen e tij, anëtarë të kabinetit dhe miq të tij, njoftoi Si-En-En.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail