Përleshje mes demonstruesve dhe policisë në inaugurimin e Donald Trampit

Uashington, 20 janar 2017 (MIA) - Aktivistë liberalë, të cilët protestojnë për shkak të hyrjes në detyrë të presidentit të sapozgjedhur amerikan Donald Tramp, u përleshën me policinë në Uashongton, pasi tentuan të bllokojnë simpatizantë të tij të cilët arritën në ceremoni.
Pritet që rreth 900.000 njerëz të marrin pjesë në Alenë kombëtare, ku Tramp do ta jap betimin.
Pjesëmarrësit në protesta, të organizuara nga grupi Disrapt Xhej 20, kanë bërë mur të gjallë te një nga pikat kontrolluese, të cilat çojnë drejt zonës për ndjekjen e ceremonisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail