Xhems Matis dhe Xhon Keli janë ministrat e ri të SHBA-së për Mbrojtje dhe Siguri të Brendshme

Uashington, 21 janar 2017 (MIA) - Gjeneralët e pensionuar Xhejms Matis dhe Xhon Keli kanë dhënë betimin para nënkryetarit të ri të SHBA-së, Majk Pens si ministra të ardhshëm të Mbrojtjes, respektivisht të Sigurisë së Brendshme.
Paraprakisht, Senati amerikan me shumicë votash e miratoi kandidaturën e tyre dhe ata u bënë anëtarë e parë zyrtarë të emëruar të Qeverisë të presidentit Donald Tramp.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail