Të paktën 20 të vrarë gjatë shpërthimeve në tregun në Pakista

Islamabad, 21 janar 2016 (MIA) - Të paktën 20 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 50 janë lënduar gjatë shpërthimit të një bombe në një rajon fisnor në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, në kufi me Afganistanin, kumtuan autoritetet lokale.
Përfaqësuesit zyrtarë pakistanezë theksojnë se 11 nga personat e lënduar ndodhen në gjendje kritike.
Shpërthimi ka ndodhur në tregun e qytetit Paraçinar, në Kurum, një nga shtatë rajonet gjysmëautonome fisnore në Pakistan. Supozohet se bomba ka qenë artizanale dhe është vendosur në shportën me zarzavate. Forcat e sigurisë menjëherë e kanë bllokuar vendin e shpërthimit.
Tash për tash askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail