Qëllimi kryesor i forumit për Sirinë - vërtetim i armëpushim

Astana, 22 janar 2016 (MIA) - Qëllimi kryesor i negociatave për Sirinë në Astana do të jetë vërtetimi i armëpushimit të kontraktuar më 29 dhjetor të vitit 2016.
"Nisma të reja nuk janë planifikuar. Do të bëhet fjalë për vërtetim, të marrëveshjeve për armëpushim. Për këtë qëllim tashmë janë bërë hapa", theksoi burimi diplomatik.
Negociatat për Sirinë në kryeqytetin e Kazakistanit do të mbahen më 23 dhe 24 janar. Pjesëmarrje në to kanë konfirmuar shtatë palë - qeveria dhe opozita e Sirisë, Rusia, Turqia, Irani, SHBA-ja dhe i dërguari i posaçëm i KB-së për Sirinë, Stefan de Mistura, kumtoi Ministria e Punëve të Jashtme e Kazakistanit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail