Tëmet pej 8 ballëve sipas Rihterit e kanë goditur Papua Guinenë e Re

Singapor, 22 janar 2017 (MIA) - Tërmet me intensitet prej tetë ballëve sipas shkallës Rihter është regjistruar në ishullin Bugenvil në Papua Guinea e Re.
Qendra e Oqeanit Paqësor për paralajmërim të cunamive kumtoi se janë të mundshme valë të mëdha në tre orët e ardhshme në brigjet e Papua Guinesë së Re, Ishujt Solomone, Nauru, Pnpej, Koshraj, Vanuatu, Truk dhe Indonezi. Epiqendra ka qenë 39 km nga qyteti Arava, ku jetojnë rreth 40.000 njerëz.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail