Kryeministrja britanike e para mbërrin në takim me Trampin

Uashington, 22 janar 2017 (MIA) - Zëdhënësi i ri i Shtëpisë së Bardhë, Shon Spajser njoftoi se presidenti i SHBA-së, Donald Tramp javën e ardhshme do të jetë nikoqir i takimit me kryeministren britanike Tereza Mej.
Ky do të jetë takimi i tij i parë me një lider të huaj në Shtëpinë e Bardhë.
Takimi i Trampit me Mej do të mbahet të premten më 27 janar. Më 31 janar presidenti amerikan do të ketë takim me presidentin meksikan Enrike Penja Nieto me të cilin do të bisedojë për tregtinë, imigrimin dhe sigurinë, njoftojnë mediat amerikane.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail