Shpërthim i një autom-bombe në afërsi të Ambasadës italiane në Tripoli

Tripoli, 22 janar 2017 (MIA) - Në afërsi të ambasadës së hapur paradokohe të Italisë në kryeqytetin libian ka shpërthyer një automobil, në të cilin ka qenë e vendosur një bombë. Policia në pjesët e mbetura të automobilit ka gjetur dy trupa.
Shpërthimi ka ndodhur mbrëmë në 350 metra nga Ambasada e Italisë në një qark ku ndodhet edhe Ambasada e Egjiptit dhe Ministria e Planifikimit. Tani për tani askush nuk mori përgjegjësi për bombën e vendosur, e as nuk është bërë i ditur identiteti i personave të vrarë të gjetur në automobil.
Italia është shteti i parë perëndimor i cili sërish hapi ambasadë në Tripoli pas përleshjeve në Libi në vitin 2014 dhe 2015 kur shumë ambasada të huaja u tërhoqën nga ky shtet.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail