Tetëmbëdhjetë persona e humbën jetën në stuhi dhe tornado në SHBA

Nju-Jork, 23 janar 2017 (MIA) - Numri i viktimave nga stuhitë, tornadot dhe vërshimet të cilat i goditën pjesën jugore të SHBA-së, arriti 18 persona.
Autoritetet kumtuan se në shtetin Xhorxhia janë gjetur edhe disa trupa të njerëzve të vdekur, me çka numri i viktimave nga stuhia natyrore arriti 14. Katër persona e humbën jetën në shtetin Misisipi.
Guvernatori i Xhorxhisë, Nejtan Dil shpalli gjendje të jashtëzakonshme në disa qarqe, të cilat janë goditur më së shumti nga moti i keq. Gjendje e jashtëzakonshme është shpallur edhe në disa rajone të Misisipit.
Moti i keq i kaploi edhe shtetet Teksas, Alabama, Luiziana dhe Florida. Tani për tani aty nuk ka viktima.
Presidenti amerikan Donald Tramp premtoi ndihmë federale për shtetet Xhorxhia, Florida dhe Alabama.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail