Rohani: Ata të cilët e kërcënojnë Teheranin do të bëhen pishman

Teheran, 10 shkurt 2017 (MIA) - Ata të cilët dërgojnë kanosje ndaj Teheranit do të bëhen pishman, deklaroi sot kryetari i Iranit, Hasan Rohani duke iu drejtuar ithtarëve të marshit me rastin e përvjetorit të Revolucionit islamik.
"Kështu numri i madh i njerëzve është përgjigje e deklaratave të rrema të autoriteteve të reja në shtëpinë e bardhë, ndërsa njerëzit me praninë e tyre i flasin botës se për popullin iranian duhet të flitet me respekt", theksoi Rohani.
Ai shtoi se gjithsecili që e kërcënon Qeverinë dhe armatën e Iranit duhet ta dijë se populli iranian është i kujdesshëm.
Autoritetet në SHBA më 3 shkurt vendosën sanksione të reja ndaj Iranit për shkak të gjuajtjes së raketës balistike dhe mbështetjes për hutët, kryengritës në Jemen.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail