Shtëpia e Bardhë: SHBA do të analizojë se çfarë ka deklaruar Koreja e Veriut

Uashington, 16 maj 2018 (MIA) - SHBA-ja është e njoftuar me raportet e mediave të Koresë së Jugut se Koreja e Veriut i ka anuluar bisedime në nivel të lartë me fqinjin jugor, raportoi Shtëpia e Bardhë.
"SHBA-ja do të bëjë analizë pavarësisht nga ajo që Koreja e Veriut ka deklaruar dhe do të vazhdojë me koordinimet me aleatët tanë", deklaroi Sara Sanders, zëdhënëse e Shtëpisë së Bardhë.
Koreja e Veriut mbrëmë ka thënë se është dashur të anulojë bisedime me Korenë e Jugut të nivelit më të lartë për shkak asaj se janë anuluar stërvitje ushtarake të Koresë së Jugut dhe SHBA-ja u kanos se do të heqë dorë nga samiti në SHBA.
Departamenti shtetëror njoftoi se nuk ka asnjë informatë për atë nëse Pheniani dëshiron që të refuzojë samitin e paraparë të SHBA-së dhe Koresë së Veriut ku duhet të takohen liderët e dy shteteve Donald Tramp dhe Kim Xhong-un.
Pentagoni pohon se stërvitja ushtarake është rutinë dhe me karakter mbrojtës.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail