Studioja për animacion në Japoni është djegur për shkak të një ideje të vjedhur

Studioja për animacion në Japoni është djegur për shkak të një ideje të vjedhur

Tokio, 19 korrik 2019 (MIA) – Zjarrvënësi në studion për animacion në Kjoto, ku humbën jetën të paktën 33 persona, tha se e ka bërë këtë për hakmarrje.

Sipas 41 vjeçarit, studioja ia ka vjedhur idenë për një projekt, kumtoi policia dhe shtoi se momentalisht ende sqarohen rrethanat e incidentit.

Zjarri shpërtheu dje rreth orës 10 e 30 minuta sipas orës lokale në ndërtesën trekatëshe të kompanisë “Kjoto Animejshën”, e cila ka prodhuar disa nga serialet më të suksesshme televizive. mb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail