Tramp: Koronavirusi është nën kontroll aq sa është e mundur

Uashington, 5 gusht 2020 (MIA) – Presidenti amerikan, Donald Tramp ka deklaruar se përhapja e koronavirusit në SHBA është nën kontroll “aq sa është e mundur”.

“‘Njerëzit vdesin, kjo është e vërtetë. Por kjo nuk do të thotë se nuk bëjmë gjithçka që mundemi. Ajo është nën kontroll aq sa mund të kontrollohet. Kjo është murtajë e tmerrshme”, ka thënë Tramp në intervistën për ueb faqen “Akios”.

Siç transmetojnë agjencitë e huaja, Tramp në publikimin në Tuiter ka vazhduar të ushtrojë presion që shkollat përsëri të hapen dhe ka mbrojtur përgjigjen e administratës së vet për virusin.

Në SHBA nga Kovid-19 kanë vdekur të paktën 155 mijë njerëz. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail