Fatkeqësitë natyrore kanë shkaktuar rreth 115 miliardë dollarë humbje të siguruara nga viti 2022 deri më sotCyrih, 1 dhjetor 2022 (MIA) – Fatkeqësitë natyrore kanë shkaktuar rreth 115 miliardë dollarë humbje të siguruara nga viti 2022 deri më sot, duke i kaluar 100 miliardë dollarë për të dytin vit radhazi, vlerësoi sot gjigandi zviceran i risigurimeve Swiss Re.

“Uragani Ian dhe ngjarje të tjera ekstreme të motit si stuhitë e dimrit në Evropë, përmbytjet në Australi dhe Afrikën e Jugut, si dhe qytete në Francë dhe Shtetet e Bashkuara kanë rezultuar në rreth 115 miliardë dollarë humbje të siguruara nga fatkeqësitë natyrore deri më sot, thuhet në kumtesën e Swiss Re.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail