Të paktën 35 viktima në protestat në Tuniz

Tuniz, 11 janar 2011 (MIA) - Të paktën 35 persona e humbën jetën në trazirat fundjavën e kaluar në Tuniz, por kanë frikë se numri nuk është përfundimtar, lajmëroi Radio Evropa e Lirë.

Protestat dhe trazirat në Tuniz filluan muajin e kaluar pasi që një djalosh 26-vjeçar e dogji vetën në shenjë proteste për shkak se nuk arriti të gjejë punë.

Shtetet fqinje shprehën shqetësim nga udhëheqësia e autoriteteve me protestat, ndërsa Kombet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian u bëri thirrje autoriteteve të përmbahen.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail