Hilari Klinton: Bashar al Asad e ka humbur legjitimitetin

Uashington, 12 korrik 2011 (MIA) - Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidenti sirian, Bashar al-Asad ka humbur legjitimitetin për të udhëhequr popullin e tij, deklaroi sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton.

"Asad nuk mbajti premtimin e tij për reforma, por kërkoi dhe pranoi ndihmën e Iranit për të shtypur me dhunë kërkesat e ligjshme të popullit të tij", deklaroi Klinton.

Kryediplomatja amerikane tha se kjo është arsyeja se pse Uashingtoni këmbëngul në largimin e Asadit dhe në reforma demokratike në vend.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail