Në Boston shpërthyen dy bomba, nuk janë zbuluar mjete të tjera shpërthyese, deklaroi guvernatori i Masaçustes, Deval Patrik

Boston, 16 prill 2013 (MIA) - Në Boston dje shpërthyen vetëm dy bomba dhe nuk janë zbuluar mjete të tjera të pashpërthyera, deklaroi sot guvernatori i shtetit Masaçustes, Deval Patrik, cituar nga mediat amerikane.

Në konferencë për shtyp në Boston, ai precizon se në incidentin, që ndodhi në vijën për finish në maratonën në Boston, humbën jetën tre persona, duke përfshirë edhe një djalë tetëvjeçar, ndërsa mbi 170 janë lënduar.

Shtatëdhjetë prej të lënduarve janë në gjendje kritike.

Agjenti special Riçard Delorie, i caktuar ta udhëheqë hetimin e shpërthimeve, deklaroi se autoritetet nuk kanë informacione për kërcënime shtesë dhe se hetuesit po shqyrtojnë disa versione.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail