Obama: Shpërthimet në Boston akt terrorist

Uashington, 16 prill 2013 (MIA) - Presidenti amerikan, Barak Obama ka vlerësuar se sulmet me bombë në maratonën e Bostonit ishin akt terrorist.

Në deklaratën e sotme të dhënë në Shtëpinë e Bardhë,  Obama tha se "ne nuk e kemi ndjenjën e motivit ende" dhe ka kërkuar nga amerikanët që nëse shohin diçka të dyshuar të bisedojnë me autoritetet.

"Ky ishte një akt i neveritshëm dhe frikacak, çdoherë kur bombat përdoren për t’i marrë në shënjestër civilët e pafajshëm, ky është një akt i terrorit" tha Obama.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail