Nuk ka shenja se sulmi në Boston është pjesë e një komploti të madh

Boston, 17 prill 2013 (MIA) - Sekretarja amerikane e Shtetit për siguri, Xhenet Napolitianio deklaroi mbrëmë se nuk ka shenja se sulmi me bombë në Boston është pjesë e një komploti të madh.

Ajo tha se edhe përkundër kësaj, autoritetet këshillojnë kujdes duke theksuar se në fuqi janë masa të mëdha të sigurisë.

Napolitano i bëri thirrje qytetarëve të SHBA-së që menjëherë t'i  denoncojnë nëse shikojnë çfarëdo lloj aktivistësh të dyshimta.

Policia në Boston ofroi një çmim prej 50 mijë dollarësh për informacione për arrestimin e të dyshuarve për sulmin e djeshëm në të cilin humbën jetën tre persona dhe më shumë se 180 u plagosën. Sipas  të dhënave më të reja, 17 persona edhe më tej janë në gjendje kritike.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail