Viktima e tretë në Boston është një studente kineze

Nju-Jork, 17 prill 2013 (MIA) - Viktima e tretë nga shpërthimet në Maratonën e Bostonit është studente kineze, e cila ka studiuar në këtë qytet dhe identiteti i së cilës nuk zbulohet sipas kërkesës së familjes, kumtoi ambasada kineze në Nju-Jork.

Ajo së bashku me miqtë e saj e ka parë arritjen e qëllimit të pjesëmarrësve në maratonë.

Edhe midis të lënduarve ka një shtetas kinez, i cili është operuar dhe është në gjendje stabile shëndetësore.

Dy viktimat e tjera të sulmit janë amerikanë-një djalë tetë vjeçar dhe një grua 29 vjeçare, ndërsa 183 janë lënduar, prej të cilëve një pjesë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail