Video-incizimi zbuloi se si duket sulmuesi potencial nga Bostoni

Uashington, 18 prill 2013 (MIA) - Hetuesit amerikanë sot janë në kërkim të një burri, i cili është incizuar nga kamerat e sigurisë se si e le një trastë me bombë në maratonën e Bostonit, deklaroi një politikan nga Bostoni.

Autoritetet tani dinë se si duket i dyshimti potencial, por nuk e dinë emrin e tij.

Hetuesit analizojnë fotografi dhe video-incizime që të konfirmojnë se kush i ka kryer sulmet me bombë dhe pse. Ato incizime nuk janë publikuar.

Kryetari i Këshillit të qytetit Stiven Marfi deklaroi se ka qenë i njoftuar nga policia e Bostonit se personi i dyshimtë është vërejtur në incizim nga kamerat e sigurisë në një shtëpi të mallrave në afërsi të cakut të garës së maratonës dhe se pamja e tij ngjan me përshkrimin e një dëshmitari.

Në sulmin me bombë në Boston të hënën humbën jetën tre persona, ndërsa më shumë se 180 janë lënduar, prej të cilëve 17 janë në gjendje kritike.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail