Obama i inkurajoji të plagosurit e antetatit në Boston

Uashington, 18 prill 2013 (MIA) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama banorëve të Bostonit dhe të pësuarve në sulm, u është zotuar se autorët e shpërthimeve në maratonën e Bostonit do të sillen para drejtësisë.

Presidenti amerikan mori pjesë sot në shërbimin fetar për nder të tre të vrarëve dhe më shumë se 170 të plagosurve, nga sulmi më i rëndë terrorist në Shtetet e Bashkuara prej 11 shtatorit 2001.

Gjatë fjalimit të tij në meshë, Obama tha se "do t'ju gjejmë...dhe ju do të përballeni me drejtësinë".

Zyrtarët amerikan thonë se kamerat e sigurisë kanë kap imazhin e të paktën një prej të dyshuarve të mundshëm për bombat.

Fotografitë e të dyshuarve ende nuk janë lëshuar në opinion, dhe asnjë arrestim nuk është bërë për këtë ngjarje.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail