"Boston gloub": Njëri prej të dyshuarve për sulmet në Maratonën e Bostonit është në paraburgim

Uatertaun, 19 prill 2013 (MIA) - Një i dyshuar për sulmet me bombë në Boston gjatë kohës së maratonës është arrestuar, bëri të ditur gazeta "Boston gloub" duke iu referuar deklaratave të një burimi anonim të afërt në hetim.

I dyshuari i dytë për sulmin është në liri në Uatertaun pas të shtënave me policinë. Sipas medias, për momentin po kryhet ndjekje pas tij sepse është një zonë e mbyllur prej rreth dhjetë blloqeve.

"Skenë e kaosit është në Kembrixh dhe Uatertaun prej mbrëmë pasi policia kumtoi se është vrarë një polic në kampusin e universitetit MIT prestigjioz dhe me siguri grabitja e automobilit e ka orientuar policinë në hetim në Uatertaun, thekson gazeta në internet-faqen e vet. Disa dëshmitarë okularë në Uatertaun pohojnë se kanë dëgjuar shpërthime. Në Uatertaun hetimin e ka marrë FBI-ja.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail