Mediat amerikane: Është vra njëri prej të dyshuarve për sulmet gjatë kohës së Maratonës në Boston

Boston, 19 prill 2013 (MIA) - Në një aksion dramatik të policisë në Boston, është vrarë njëri prej të dyshuarve për sulmin e Maratonës në Boston. I dyshuari në këmbim-zjarrin me policinë ka vrarë një polic në kampusin e Institutit të teknologjisë në Masaçusets (MTI). I dyshuari i dytë është në arrati.

I dyshuari e humbi jetën në spital nga plagët e marra gjatë të shtënave dhe shpërthimeve në periferinë e Bostonit, lajmërojnë mediat amerikane.

Policia u përgjigj në thirrje dhe kur arriti në vendin e incidentit, në të janë gjuajtur shumë plumba. Më vonë në kampusin dhe në periferinë Uatertaun ka mbizotëruar "gjendje lufte". Aksioni ka vijuar pasi policia publikoi fotografi të dy të dyshuarve për sulmet gjatë kohës së Maratonës në Boston.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail