Të dyshuarit për sulmin në Boston janë nga Çeçenia (PLT)

Boston, 19 prill 2013 (MIA) - Të dyshuarit për sulmet gjatë kohës së Maratonës në Boston janë nga rajoni rus afër Çeçenisë. Ata kanë jetuar në SHBA pothuajse një vit, njoftuan mediat amerikane, duke iu referuar policisë.

I dyshuari pas së cilit po heton policia, është identifikuar si Xhohar Çarnaev, 19 vjeçar i cili jeton në Kembrixh, Masaçusets.

Paraprakisht, policia në Boston kumtoi sot se për arsye të sigurimit është ndërprerë transporti publik në qytet dhe rajonin rreth tij.

Masa është imponuar në momentin kur autoritetet vazhduan të kërkojnë të dyshuar për shpërthimet në Maratonën e Boston. Policia tha se transporti publik është ndërprerë deri në urdhrin e ardhshëm, duke përfshirë edhe Uatertounin, në perëndim të Bostonit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail