Të paktën 60 njerëz e kanë humbur jetën në një sulm në pjesën verilindore të Nigerisë

Abuxha, 14 prill 2014 (MIA) - Në sulmin e djeshëm në shtetin federal Borno, Nigeria verilindore kanë humbur jetën të paktën 60 persona.

Supozohet se sulmin e kanë kryer pjesëtarë të lëvizjes kryengritëse islamike Boko Haram.

Shënjestër e sulmit ka qenë vendi Amçaka dhe fshatrat përreth. Sulmuesit kanë hedhur mjete të improvizuara shpërthyese nëpër shtëpitë dhe i kanë ndezur, e pastaj kanë qëlluar mbi njerëzit, të cilët kanë tentuar të ikin.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail