Shojble: Mundësitë e Gjermanisë janë të kufizuara lidhur me refugjatët

Berlin, 9 nëntor 2015 (MIA) - Gjermania duhet këshillit t'i dërgojë porosi se e ka arritur limitin e kapacitetit të saj që t'u japë ndihmë migrantëve të cilët vijnë në Evropë, deklaroi ministri gjerman i Financave, Volgang Shojble.

Gjermania pret që këtë vit në vend të vijnë mes 800.000 dhe një milon refugjatë dhe migrantë, që është dyfish më shumë se cilido vit paraprak, transmetoi Tanjug.

"Duhet botës t'i dërgojmë porosi të qartë - jemi të gatshëm të ndihmojmë dhe këtë deri tani e dëshmuan, por mundësitë tona janë të kufizuara", tha Shojble në një intervistë për ARD.

Shobjle e mbështet  propozimin, të cilin siç theksoi, Qeveria hollësisht e shqyrton.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail