Rreth 1.000 refugjatë në Slloveni gjatë natës

Lubjanë, 11 nëntor 2015 (MIA) - Një anije me 1.067 refugjatë nën shoqërimin e policisë kroate, mbërriti herët në mëngjes rreth orës 01.00 në vendkalimin kufitar Dobovë, kumtuan autoritetet kompetente, transmeton Tanjug.

Siç pritet, sot në Slloveni duhet të mbërrijë edhe një tren me rreth 1.000 refugjatë.

Të gjithë refugjatët të cilët arritën gjatë ditës së djeshme janë regjistruar dhe u është ofruar ndihma e domosdoshme, që më pas të merren dhe të vendosen në qendrën Shentil pranë kufirit me Austrinë, kumtoi policia.

Rreth 500 refugjatë ndodhen në Obrezhje dhe Brezhicë dhe ata do të jenë nën shoqërimin policor të transferuar në Jesenicë në afërsi të kufirit veriperëndimor të Sllovenisë me Austrinë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail