Sllovenia nuk planifikon dukshëm ta rrisë fluksin e refugjatëve

Lubjanë, 11 nëntor 2015 (MIA) - Sllovenia nuk planifikon "dukshëm ta zvogëlojë" fluksin e refugjatëve në vend, edhe pse në mëngjes filloi të ngritë rrethojë nga teli me gjemba në disa pjesë të kufirit drejt Kroacisë, deklaroi sekretari shtetëror në Ministrinë sllovene të Punëve të Brendshme, Boshtajn Shefiç.

"Këto barriera nuk kanë për qëllim ta pengojnë arritjen e refugjatëve në Slloveni ose dukshëm ta zvogëlojnë numrin e tyre. Qëllimi i tyre është që të orientohet fluksi i refugjatëve drejt pikave hyrëse kontrolluese", theksoi Sheriç.

Nga mesi i muajit të kaluar nga Kroacia në Slloveni kanë hyrë më shumë se 180.000 refugjatë, ndërsa një numër i madh priten në ditët në vijim. Pjesa më e madhe e refugjatëve e vazhdojnë rrugën nga Sllovenia drejt Austrisë dhe Gjermanisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail