Peskov: Trampi nuk është njeri rus

Moskë, 20 janar 2017 (MIA) - Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitrij Peskov deklaroi sot se është e gabueshme të vlerësohet se presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Tramp është "njeri rus".
"Ai nuk është njeri i yni, ai është njeri amerikan. Ai është president i SHBA-së", tha Peskov për programin televiziv "Vesti", i cili do të emetohet nesër, njofton TASS.
Peskov thekson se "gabimi më i madh i analistëve perëndimorë dhe disa analistëve politik rus, është ajo që Trampin e konsiderojnë si njeri rus".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail