Papa Francisko i bëri thirrje Trampit të kujdeset për të varfërit

Vatikan, 20 janar 2017 (MIA) - Papa Francisku i bëri thirrje sot presidentit të SHBA-së Donald Tramp që gjatë mandatit të udhëhiqet nga vlerat etike dhe të mbajë llogari për të varfërit dhe të përndjekurit.
"Shpresoj se nën udhëheqjen e Juaj, prestigji i Amerikës do të vazhdojë të matet në bazë të kujdesit për të varfërit, të përndjekurit dhe atyre që kanë nevojë për ndihmë", theksoi ai.
Në urim, Papa theksoi se lutet që vendimet të bazohen në vlera etike dhe shpirtërore.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail