Të paktën 16 persona kanë humbur jetën pasi që një autobus me nxënës është përplasur në një shtyllë në Itali

Romë, 21 janar 2017 (MIA) - Të paktën 16 persona kanë humbur jetën kur një autobus me nxënës me targa të Hungarisë mbrëmë është përplasur në një shtyllë në autostradën në pjesën veriore të Italisë dhe është djegur, kumtoi mëngjesin e sotëm shërbimi zjarrfikës.
Rreth 36 udhëtarë të lënduar janë dërguar në spitalin në Verona, ndërsa druhet se numri i viktimave mund të rritet.
Në autobus kanë udhëtuar nxënës nga Hungaria në moshën mes 14 dhe 18 vjeçare.
Mes viktimave mund të jetë edhe shoferi, i cili është shtetas francez. Fëmijët janë kthyer nga Franca, ku kanë qenë në ekskursion. Në autobus ka pasur rreth 50 udhëtarë.
Tash për tash nuk dihen shkaqet e fatkeqësisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail