Një polic plagoset në këmbimzjarr në Belfast

Belfast, 23 janar 2017 (MIA) - Një polic i Irlandës Veriore u plagos nga armë zjarri në Belfast, në sulmin i cili u karakterizua si terrorist.
Federata policore e Irlandës së Veriut kumtoi se një pjesëtar i saj u plagos në këmbimzjarrin terrorist në Belfast.
Këmbimzjarri ka ndodhur në një pompë të benzinës në pjesën veriore të qytetit. Polici u pranua në spital, por ai nuk është në rrezik për jetë.
Autoritetet arrestuan një burrë 36-vjeçar, i dyshuar për sulmin.
Situata në Irlandën Veriore është e tensionuar për shkak të krizës aktuale politike. Në rajonin britanik do të mbahen zgjedhje në mars pas prishjes së koalicionit mes nacionalistëve irlandez nga Shon Fejn dhe Partisë Unioniste Demokratike.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail