Është arrestuar një person për shkak të shpërthimit në Dortmund

Berlin, 12 prill 2017 (MIA) - Një person është arrestuar nga policia gjermane dhe i dyshuar për shpërthimin në Dortmund, ku ishte lënduar një futbollist i klubit Borusija Dortmund, deklaroi zëdhënësja e Prokurorisë Federale, Frauke Koler.
"Autoritetet janë në kërkim pas një personi tjetër i ndërlidhur me incidentin", deklaroi Koler në konferencë për shtyp.
Sipas saj, bëhet fjalë për sulm terrorist.
"Motivet e vërteta për sulmin ende nuk janë të njohura", theksoi Koler.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail